Rok 2006

2006-11-16 Nowe studia na Uniwersytecie Łódzkim

Nowe studia na Uniwersytecie Łódzkim

Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, otwiera - uzyskawszy zgodę Senatu Uniwersytetu Łódzkiego, od roku akad. 2007/2008 nowy kierunek studiów licencjackich w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa. Po ukończeniu 3-letnich studiów absolwenci będą mieli szansę kontynuować ją na 2-letnich uzupełniających studiach magisterskich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu. W Katedrze działa Studenckie Koło Naukowe Bibliotekoznawców.

Katedra dysponuje wysoko profesjonalną kadrą naukowo-dydaktyczną, nowym budynkiem przy Bibliotece Uniwersyteckiej, specjalistycznym księgozbiorem i pracownią komputerową. Nowocześnie wykształceni dyplomanci mogą znaleźć pracę we wszystkiego typu bibliotekach i innych instytucjach związanych z książką, informacją naukową i komunikacją społeczną na terenie całej Polski.

Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Katedry, ul. Matejki 34a, tel. (042) 635-53-86,
e-mail: kbin@uni.lodz.pl. Zapraszamy też do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.kbin.uni.lodz.pl.

prof. dr hab. Hanna Tadeusiewicz
Kierownik Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŁ