Rok 2007

2007-01-15 "MÓWIMY NIE! AGRESJI I PRZEMOCY"- sprawozdanie z wystawy w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi.

"MÓWIMY NIE! AGRESJI I PRZEMOCY"
wystawa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi.

W dniu 9 stycznia bieżącego roku w gmachu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi przy ul. Wólczańskiej 202 została zaprezentowana wystawa "MÓWIMY NIE! AGRESJI I PRZEMOCY". Jej celem było przede wszystkim przedstawienie sposobów rozwiązywania konfliktów, udzielenie wsparcia nauczycielom i rodzicom dbającym o kształtowanie właściwych postaw młodzieży oraz poinformowanie zwiedzających o ośrodkach, w których osoby doświadczające agresji mogą szukać pomocy.

Na wystawie zaprezentowane zostały najnowsze materiały ze zbiorów PBW: książki, czasopisma, multimedia (kasety VHS i płyty CD-ROM) przedstawiające problematykę agresji i przemocy zarówno w rodzinie jak i szkole. Wyeksponowano także prace plastyczne i aforyzmy uczniów klas IV-VI SP 46 w Łodzi, przygotowane w związku z uczestnictwem szkoły w ogólnopolskiej medialnej kampanii społecznej Szkoła bez przemocy.

Wystawę wzbogaciły materiały informacyjne (książki, foldery i plakaty) przekazane przez Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundację Centrum Praw Kobiet. Dopełnieniem prezentowanej ekspozycji był plakat wykonany z wycinków gazet świadczący o powszechności problemu oraz plansze zawierające definicje dotyczące rodzajów agresji i przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej i ekonomicznej).

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 11 lutego 2007 r.

Wystawę przygotowały: Iwona Jolanta Bartczak i Marzena Marchlewska. Autorką zdjęć jest Marzena Andrzejewska.

Opracowała: Iwona Bartczak