Rok 2009

2009-01-14 Otwarcie wystawy „Zima i wiosna w papierowych kompozycjach – origami i ikebana” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi

W dniu 7 stycznia 2009 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi odbyło się otwarcie wystawy „Zima i wiosna w papierowych kompozycjach – origami i ikebana”, która prezentuje prace członków Oddziału Łódzkiego Polskiego Centrum Origami.

Ekspozycji towarzyszyły warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy zainteresowanych sztuką składania papieru, które poprowadziła p. Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz z PCO. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem pedagogów reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Łodzi i województwa łódzkiego.

Zainteresowanych japońską sztuką składania papieru zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.origami.org.pl/index.php

autor notatki: Iwona Bartczak
fot. Marzena Andrzejewska