Rok 2009

2009-10-25 „Wszystko o DKK” – dodatek do „Poradnika Bibliotekarza”

Dyskusyjne Kluby Książki w Bibliotekach – nowy dodatek do „Poradnika Bibliotekarza”

W październiku br. ukazał się nowy  dwunastostronicowy, kolorowy  dodatek tematyczny do „Poradnika Bibliotekarza” nr 10. Jego celem jest pokazanie zjawiska społecznego, jakim jest kreowanie mody na czytanie książek  w licznie powstających w bibliotekach różnego typu (publicznych, dziecięcych, szkolnych, pedagogicznych, parafialnych, więziennych, domach kultury) dyskusyjnych klubów książki. W 580 klubach udziela się czytelniczo  ok. 5200 miłośników książki.
Lektura dodatku umożliwi   zdobycie wiedzy nt. genezy, istoty działalności  DKK, organizacji sieci klubów, ich rozwoju,  systemu wspierania działalności klubów przez Instytut Książki a także bliższe zapoznanie się  z przykładami działalności  klubów czytelniczych i skorzystanie z doświadczeń placówek w Bielsku Białej, Zielonej Górze, Opolu, Toruniu i Bytomiu.

W dodatku:

• Moda na czytanie, czyli Dyskusyjne Kluby Książki w Bibliotekach. Wywiad z Elżbietą Kalinowską – koordynatorem DKK w Instytucie Książki
  • DKK w Książnicy Beskidzkiej, czyli klubowe spotkania u Wolumina Czytalskiego
  • DKK w Opolskiem
  • Jak w Lubuskiem dyskutują o książkach…
  • Z książką od chwili narodzin (Klub mam)
  • DKK_Blog. Czas na wirtualne spotkania
  • Z „Co i jak” zrozumieć  świat

Czytelników zainteresowany tą problematyką zapraszamy do systematycznej lektury „Poradnika Bibliotekarza”, gdzie na bieżąco będą ukazywały się teksty dotyczące DKK.

Życzymy miłej lektury
Redakcja  „Poradnika Bibliotekarza”