Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Aktualności Sekcji

2010-06-21 Wystawa „Dzika Polska” i warsztaty ekologiczne w bibliotekach pedagogicznych

Z inicjatywy Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP, która nawiązała współpracę z Pracownią na rzecz Wszystkich Istot udało się zorganizować w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie i w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu przedsięwzięcie, które obejmowało ekspozycję wystawy „Dzika Polska” i cykl bezpłatnych warsztatów ekologicznych.
Na wystawę składają się wielkoformatowe zdjęcia przyrody największych polskich fotografików specjalizujących się w tej dziedzinie, ukazującej najpiękniejsze, najdziksze, ale także zagrożone a cenne przyrodniczo miejsca w Polsce.
Warsztaty ekologiczne, będące uzupełnieniem wystawy miały na celu rozbudzenie wrażliwości i kształtowanie wiedzy z zakresu znaczenia i wartości przyrody.
Wystawa i warsztaty ekologiczne są częścią ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Edukacyjnej „Szkoły dla przyrody”, realizowanej przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot i współfinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O nas   |   Patronat Medialny