Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Aktualności Sekcji

2010-10-17 Wystąpienie na konferencji „Wirtualny wymiar edukacyjnej działalności bibliotek” w Elblągu

2010-09-22 Wystąpienie na konferencji „Wirtualny wymiar edukacyjnej działalności bibliotek” w Elblągu

Na konferencji w Elblągu Wiesława Budrowska z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, przewodnicząca Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP wystąpiła z prezentacją pt. „Nauczyciele bibliotekarze razem, czyli Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP w działaniu”.
Omówiła rolę Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP w integracji środowiska nauczycieli bibliotekarzy, inspirowaniu i realizowaniu wspólnych przedsięwzięć. Zwróciła uwagę na wzmożoną aktywność Zarządu i członków Sekcji po ostatnich wyborach w październiku 2009 r. Zaprezentowała kierunki działań Sekcji, ze szczególnym uwzględnieniem roli serwisu Elektroniczna Biblioteka SBP jaką pełni on w ogólnopolskim środowisku zawodowym.
Zrealizowane przez Sekcję przedsięwzięcia przedstawiła w następujących obszarach: współpracy z ogólnopolskimi organizacjami, integracji środowiska, aktywności członków Sekcji, podnoszenia kompetencji zawodowych i działań edukacyjnych. Zaprezentowała także plany Sekcji, które będą zrealizowane do końca 2010 r.

O nas   |   Patronat Medialny