Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Aktualności Sekcji

2010-11-24 UWAGA członkowie Sekcji Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych SBP!

Jeśli ktoś z Państwa zna język obcy i czuje się merytorycznie przygotowany do reprezentowania grupy nauczycieli bibliotekarzy w pracy w zagranicznych organizacjach bibliotekarskich lub chce reprezentować SBP na konferencjach międzynarodowych, proszę o kontakt do końca listopada.

Wiesława Budrowska
Przewodnicząca Sekcji Bibliotek
Pedagogicznych i Szkolnych SBP

Kontakt:

Poniżej szczegółowe informacje

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy
Przystępujemy do realizacji działań przyjętych w „Strategii SBP na lata 2010-2021”
i przewidzianych do wykonania w planie pracy ZG SBP na rok 2010 .Jednym z naszych celów jest wzmocnienie znaczenia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w bibliotekarskich organizacjach międzynarodowych.
Cel ten zamierzamy osiągnąć wyłaniając grupę specjalistów mogących reprezentować polskie środowisko bibliotekarskie w zespołach roboczych organizacji międzynarodowych, których SBP jest członkiem.
Są to obecnie:
• International Federation of Library Association (IFLA),
• Association of European Research Libraries (LIBER),
• European Bureau of Library, Information and Documentation Associations (EBLIDA),
• International Association of Music Libraries, Archives and Documentation Centres (IAML).

Zwracamy się z prośbą o wskazanie komisji, grup roboczych, zespołów problemowych działających w ramach wymienionych organizacji, w pracach których powinni uczestniczyć przedstawiciele SBP. Prosimy również o pomoc w utworzeniu wykazu specjalistów przygotowanych merytorycznie do pracy we wskazanych grupach roboczych i zespołach problemowych. Dane osobowe specjalistów (imię i nazwisko, miejsce pracy, zajmowane stanowisko), dane do kontaktu (nr telefonu, adres mailowy) prosimy uzupełnić krótką charakterystyką zainteresowań zawodowych specjalisty i dotychczasowych osiągnięć. Prosimy również o podanie informacji jakim językiem obcym dana osoba posługuje się swobodnie w mowie i piśmie.
Zebrane dane staną się podstawą do ustalenia przez ZG SBP dalszych działań.

Na odpowiedzi oczekujemy do dnia 30 kwietnia br. = do końca listopada 2010 r.  na adres:

jchapska@hieronim.wbp.lublin.pl - Chapska Joanna

O nas   |   Patronat Medialny