2015-01-22 Propozycje zmian w Rozporządzeniu MEN z dn. 28 lutego 2013 r. w/s szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych wypracowane przez KDBP

Prosimy dyrektorów wszystkich bibliotek pedagogicznych o zapoznanie się z propozycjami wypracowanymi przez KDBP i ewentualne odniesienie się do nich w terminie do 29.01.2015. Uwagi należy przesyłać na adresy: dyrekcja@wmbp.olsztyn.pl, beata.zych@pbw.waw.pl

Propozycje zmian w Rozporządzeniu MEN z dn. 28 lutego 2013 r. w/s szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych wypracowane przez  Konferencję Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych.

1/2wybierz podstronę:  1 2 z 2
robrojka5, 2015-01-29 10:49:07 (83.12.226.234)

(cd 2)Bibliotekarz pedagogiczny, jako przychodzący z zewnątrz coach, to wysoko postawiona poprzeczka. Jest jednak szansą na pokazanie, że posiadamy zarówno potrzebną wiedzę, jak i umiejętności. Niektórzy z nas weszli już w tę rolę i coraz lepiej się w niej czują. Jeśli tą poprzeczkę pokonamy to skorzysta na tym zarówno środowisko, jak i my.
robrojka5, 2015-01-29 10:47:42 (83.12.226.234)

(cd)Nie każdemu
ta rola może pasować, bo jesteśmy ludźmi i każdy ma inne predyspozycje zawodowe. Jeśli ktoś dobrze czuje się wyłącznie jako zakurzony książkopodawcz, to nie powinien być na siłę wpychany w nowoczesne ramy, które MEN dla nas przygotował. Szkolenie ORE w ramach Projektu(…) należy potraktować jako szansę, a nie utrudnienie. Niektórych z nas nie stać na dodatkowe kształcenie się, bo koszty przewyższają nasze możliwości, a w ramach ORE mamy szkolenia za darmo. Nabywamy nowe umiejętności, przydatne zarówno w tradycyjnej pracy z klientem biblioteki, ale również przygotowujące do pracy ze szkołą lub placówką oświatową jako SORE. Biblioteka
robrojka5, 2015-01-29 10:46:34 (83.12.226.234)

po zapoznaniu się ze stanowiskiem KDBP w spr nowelizacji rozporządzenia MEN z dnia 28 lutego 2013 r.w spr zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych mam mieszane uczucia.
Jakiś czas temu miałam szkolenie z Panem Rogalą, który powiedział słowa o takim mniej więcej znaczeniu: "Możesz nie zgadzać się na rzeczywistość, ale ta rzeczywistość i tak cię dopadnie".Wejście bibliotek pedagogicznych w nowe zadania (mam tu na myśli nową rolę bibliotekarza w szkole jako Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji)to nowe zadania to nowe możliwości rozwoju dla bibliotekarzy pedagogicznych. Jak każda zmiana jednak mogą powodować opór i kontrowersje.
1/2wybierz podstronę:  1 2 z 2