Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2015-03-04 Relacja ze spotkania z delegatami IFLA

W dniu 26 lutego 2015 r. w Pałacu Rzeczypospolitej (Biblioteka Narodowa) odbyło się spotkanie przedstawicieli zarządu The International Federation of Library Associations and Institutions  (IFLA)  z przedstawicielami polskiego środowiska bibliotekarskiego.  Ze strony IFLA w spotkaniu uczestniczyły: Jennefer Nicholson – Sekretarz Generalny IFLA,  Lynne Rudasill – Przewodnicząca Komitetu Doradczego ds. Kongresu oraz Josche Ouwerkerk odpowiedzialna w IFLA za konferencje i kontakty biznesowe.  Strona polska reprezentowana była przez dyrekcję Biblioteki Narodowej na czele z dyrektorem dr Tomaszem Makowskim oraz dyrektorów i przedstawicieli innych krajowych bibliotek (publicznych, szkół wyższych, szkolnych). W zastępstwie Sylwii Czacharowskiej – przewodniczącej Konferencji Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych – w spotkaniu uczestniczyła Beata Zych (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie). Polskie organizacje bibliotekarskie reprezentowały: p. Elżbieta Stefańczyk – przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Danuta Brzezińska – prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
W trakcie spotkania dyrektor Tomasz Makowski zaprezentował zagranicznym gościom cenne rękopisy ze zbiorów Biblioteki Narodowej.
Delegatki IFLA odwiedziły Polskę w związku z planami organizacji w Polsce kongresu IFLA w 2017 r.

O nas   |   Patronat Medialny