Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

2016-09-06 Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim badaniu satysfakcji użytkowników bibliotek pedagogicznych

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

zapraszamy Państwa do udziału w ogólnopolskim badaniu satysfakcji użytkowników bibliotek pedagogicznych.

Wyniki badania satysfakcji użytkowników mogą Państwu posłużyć do:

1.    Oceny stopnia satysfakcji użytkowników z usług biblioteki jako całości oraz z jej poszczególnych usług.

2.    Wspierania procesów decyzyjnych przez zarządzających biblioteką, a w szczególności wprowadzenia działań naprawczych i korygujących tam, gdzie usługi zostały nisko ocenione.
3.    Wspomagania działań marketingowych, w tym promocji biblioteki, jak również poprawy jej wizerunku i usług w społeczeństwie.

Biblioteki, które zgłoszą się do udział w badaniu otrzymają następujące wsparcie:

1.    Szkolenia online dla osób, które zostaną wytypowane w Państwa bibliotekach do realizacji badania
2.    Materiały pomocnicze
       a.    ujednolicony kwestionariusz badań satysfakcji (ankieta)
       b.    szablon excel do wyznaczenia wielkości próby badawczej i analizy kwotowej:
       c.    szablon excel do analiz danych
       d.    Jak przeprowadzić badania satysfakcji użytkowników. Poradnik
       e.    schemat raportu z badań (po przeprowadzeniu badania)

Za organizację badania odpowiedzialna jest grupa robocza w składzie: Aldona Zawałkiewicz (Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu), Edyta Strzelczyk (Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej), Jolanta Sobielga (Biblioteka Główna Politechniki Świętokrzyskiej). Osoby te będą kontaktowały się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za badanie w danych bibliotekach.
Badania powinny zostać przeprowadzone w terminie 17 października – 18 listopada  2016 r.
Wszyscy bibliotekarze odpowiedzialni za przeprowadzenie badania w swoich bibliotekach zostaną przeszkoleni. Spotkanie organizacyjne online odbędzie  się 26  września o godzinie 12:00. W jego trakcie zostanie szczegółowo omówiona organizacja badań (każda z bibliotek otrzyma swojego opiekuna wspierającego realizację badania na każdym jego etapie).
Ze ramienia bibliotek pedagogicznych projekt koordynuje Pani Sylwia Czacharowska, przewodnicząca Konferencji Dyrektorów Bibliotek Pedagogicznych.

Osoby wskazane do realizacji badania prosimy o wypełnienie do dnia 23 września 2016 r.  formularza rejestracyjnego znajdującego się pod adresem:

O nas   |   Patronat Medialny