Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-11-29 „Żywiec w detalu” - wystawa w żywieckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej

Już tylko kilka dni zostało na zwiedzenie wystawy fotografii pt. „Żywiec w detalu” w żywieckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Wystawa jest zwieńczeniem pleneru fotograficznego zorganizowanego z okazji XII Festiwalu Nauki i Sztuki.

Fotografie prezentowane były wcześniej w żywieckim Klubie „śrubka”. Ich autorami są Anna Hudziec, Agnieszka Ciesielska, Izabela Dyrlaga, Joanna Kureczko, Kinga Domrazek i Klaudia Adamek.

– Na wystawie można zobaczyć prace bardzo różnorodne – przybliża Katarzyna Szwed, kierownik żywieckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. – Są tu zdjęcia przedstawiające w artystyczny sposób obiekty charakterystyczne dla Żywca: Stary Zamek, budynek Ratusza, Kontrkatedrę. Odnajdujemy na fotografiach ciekawe elementy zdobień elewacji zabytkowych budynków, piękny park żywiecki, a nawet sztukę graffiti. Wystawę udało się zorganizować dzięki uprzejmości Klubu „śrubka” – podkreśla Katarzyna Szwed.

Wyboru wystawianych prac dokonał Jerzy Pustelnik z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, który prowadził warsztaty fotograficzne w ramach XII Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wystawę można obejrzeć do 3. grudnia 2011 r. w budynku biblioteki w Żywcu przy ul. Jagiellońskiej 15.

Nadesłała:
Alicja Bytomska