Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-12-19 Wystawa "Co kryje wnętrze wiejskiej chaty ?" w Bielsku Podlaskim

Wraz z zanikiem budownictwa drewnianego w zapomnienie odeszło dawne wyposażenie mieszkań: meble i sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia używane do przetwarzania żywności czy też naczynia zasobowe do jej przechowywania. Coraz rzadziej możemy spotkać naczynia kuchenne lub narzędzia gospodarskie z lat młodości naszych dziadków.

Wystawa Co kryje wnętrze wiejskiej chaty? zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN Filię w Bielsku Podlaskim miała na celu zaprezentowanie uczniom bielskich szkół przedmiotów wykorzystywanych dawniej w gospodarstwie wiejskim, które znikły lub wyszły z użytku.
Wystawa cieszyła się zainteresowaniem indywidualnych czytelników, którzy z ciekawością przyglądali się zgromadzonym eksponatom, a także uczniów i  nauczycieli (w 11 spotkaniach uczestniczyło ponad 220 osób).

Wystawę można było obejrzeć od 26 września do 18 listopada 2011 roku.

O nas   |   Patronat Medialny