Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-02-02 „Śladami pióra”- wspomnienie o Wieśku”. Otwarcie wystawy poświęconej twórczości Wiesława Gromadzkiego

Dnia 28.01.2011 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej przy ul. Kolejowej 8 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Śladami pióra”- wspomnienie o Wieśku.
Wiesław Gromadzki urodził się 09.12.1959r. w Łukowie. Od 1960r. roku jego życie i twórczość związana została z Białą Podlaską i Podlasiem. W Białej Podlaskiej ukończył Szkołę Podstawową nr 3, a następnie kontynuował edukację w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego. Po ukończeniu studiów w 1986r. na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego prowadził przez blisko dwadzieścia lat Klub Literacki „Maksyma”. Pracował m.in. w Komendzie Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego, Biurze Wystaw Artystycznych, Wojewódzkim Domu Kultury, Klubie Kultury „Piast”. Pierwszym miejscem stałej pracy Wiesława Gromadzkiego była redakcja „Słowa Podlasia”. Po rozstaniu ze Słowem pracował w Dzienniku Wschodnim. Zajmował się sprawami wydawniczymi, m.in. redagował Podlaski Kwartalnik Kulturalny.
    Był zwolennikiem krótkich form literackich fraszek, aforyzmów, haiku. Pisał przede wszystkim wiersze i aforyzmy oraz liczne publikacje w prasie. „Porady bezpłatne”(1991) to pierwsza indywidualna publikacja. Autor trzech tomików wierszy „Zwykły opis róży”(1996), „Deptaki i bużyska”(1998), „Igraszki publiczne”(1998), „Krople śmiechu” „Pióropusze”(2002) oraz wydane wspólnie z Andrzejem Wilbikiem w 2005r. fraszki i aforyzmy pt. „Z głowy do głowy”. Organizował liczne warsztaty poetyckie dla młodych poetów. Zawsze liczyła się dla niego poezja, którą kochał najbardziej.
    Wystawę można obejrzeć do 28.02.2011 r. w godz. od 8 do 18.

Opracowała
Renata Adamczuk