Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-03-08 "Miejskie opowieści - czego uczy Wrocław?" - wykład dr Kamili Kamińskiej z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego w DBP we Wrocławiu

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zaprasza  30 marca 2011 r. o godz. 13:00  na wykład "Miejskie opowieści” - czego uczy Wrocław? dr Kamili Kamińskiej z Instytutu Pedagogiki UWr. Tematem przewodnim wykladu będzie Pedagogika Miasta. Pani Kamila Kamińska zaprezentuje ciekawe informacje o tym, czego uczy Wrocław i zilustruje je prezentacją multimedialną oraz warsztatem. Dodatkowo przedstawi książki: "Miejskie opowieści", które mają szansę zaistnieć jako specyficzny -  pedagogiczny przewodnik po Wrocławiu oraz "Miejskie wojny", w której znajdują się m.in. artykuły: Katarzyny Kokot "Niepełnosprawni ruchowo a architektura, czyli szkic o upośledzeniu w przestrzeni", Anny Marii Kucharskiej "Ukryć innowierców - mniejszości wyznaniowe w krajobrazie miejskim Wrocławia", Małgorzaty Prokosz "Obszary marginalizacji młodzieży w wielkim mieście".
Wykład kierowany jest do nauczycieli, pedagogów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych pedagogicznym przewodnikiem po Wrocławiu.

Nadesłała:
Beata Malentowicz