Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-04-06 Ksiądz biskup Antoni Długosz czyta dzieciom - IV Bajkowe Spotkania w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie

5 kwietnia 2011 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się pierwsze z trzech Bajkowych spotkań organizowanych w 2011 roku w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom.
Gościem tego spotkania był ksiądz biskup Antoni Długosz, autor pierwszej polskiej Biblii dla dzieci Dobry Bóg mówi do nas. Pismo Święte dla dzieci, znany m.in. z telewizyjnego programu katolickiego dla dzieci „Ziarno”.
Ksiądz biskup, niezwykle spontaniczny w kontaktach z najmłodszymi, z wielkim zaangażowaniem zaprezentował takie utwory literackie jak: Brzydkie kaczątko, Czarnoksiężnik Hamiduru, Hejnał Mariacki, Opowieści słonecznego blasku, Stoliczku nakryj się. Prezentacji bajek towarzyszył pokaz slajdów. Utwory literackie przeplatane były licznym piosenkami (wydanymi przez biskupa na płycie Chrześcijanin tańczy), co stanowiło niewątpliwie ogromną atrakcję dla uczestników. Biskup rozmawiał z dziećmi na temat przesłania zawartego w bajkach, jak również o wartościach jakie płyną z czytania książek.
W spotkaniu uczestniczyło 105 uczniów klas „0” z częstochowskich szkół i przedszkoli oraz ich nauczyciele.

O nas   |   Patronat Medialny