Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-04-08 Kurs Biblioteki Narodowej „Projekt digitalizacyjny dla małych i średnich instytucji kultury”

Biblioteka Narodowa zaprasza do udziału w szkoleniu „Projekt digitalizacyjny dla małych i średnich instytucji kultury". Celem szkolenia jest kompetencyjne przygotowanie pracowników tych instytucji do realizacji projektu digitalizacyjnego.
Mając na uwadze dynamicznie postępujący rozwój technologii informatycznych i powszechną cyfryzację otaczającego nas świata, Biblioteka Narodowa pragnie kontynuować, cieszący się dużym zainteresowaniem, cykl szkoleń dotyczący wprowadzenia do problematyki tworzenia i funkcjonowania bibliotek cyfrowych.
W ramach szkolenia Uczestnicy zapoznają się m.in. z planowaniem i etapami realizacji projektu, szacowaniem jego kosztów, źródłami finansowania, kontraktowaniem usług zewnętrznych, techniczną organizacją digitalizacji oraz problematyką udostępniania zasobów cyfrowych, w tym z możliwościami współpracy z bibliotekami cyfrowymi.

Szkolenie poprowadzą wieloletni praktycy w dziedzinie digitalizacji materiałów bibliotecznych i udostępniania zasobów cyfrowych, jak również specjaliści w zakresie planowania i realizacji projektów digitalizacyjnych.

Termin: 18-19 kwietnia 2011 r.
Koszt: 330 zł

Zobacz szczegółowy program szkolenia >>>

Zgłoszenia na kurs prosimy przesyłać na e-mail:

•  zebid@bn.org.pl
  •  22 608 26 31

(W zależności od ilości zgłoszeń, planuje się przeprowadzenie kolejnych edycji szkolenia.)

Zapraszamy!

O nas   |   Patronat Medialny