Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-04-15 Jak być bezpiecznym? - IV Bajkowe Spotkania w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie

14 kwietnia 2011r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się kolejne Bajkowe spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem gościliśmy policjantów ze Szkoły Policji w Katowicach.
Śląscy policjanci od lat zaangażowani są w akcję promującą czytelnictwo w ramach CPCD. Pod hasłem „Czytanie uzdrawia” policjanci odwiedzają chore dzieci w szpitalach, sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjno–edukacyjno–wychowawczych.
Policjantom towarzyszył ulubieniec najmłodszych, maskotka śląskiej policji - pies Sznupek, w którego wcielił się policjant z Komendy Miejskiej
w Częstochowie. Obecność okazałego i sympatycznego psa stanowiła dla uczestników spotkania niesamowitą atrakcję.
Wśród utworów, które policjanci zaprezentowali dzieciom, znalazły się:
Pinokio, Czerwony kapturek, Wielka przygoda, Majster Klepka.
Prezentacja bajek urozmaicona była pokazem slajdów. W przerwach między utworami dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i śpiewały piosenki. Czytanie bajek stało się doskonałą okazją do rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w sieci oraz o tym jak unikać zagrożeń i gdzie szukać pomocy. Policjanci uświadamiali dzieciom, że czytanie książek rozwija wyobraźnię i ułatwia radzenie sobie z wieloma różnymi problemami.
W spotkaniu uczestniczyło 128 dzieci z częstochowskich szkół i przedszkoli oraz 20 nauczycieli.
Bajkowe spotkanie było dostępne w formie telełącza, oglądali je uczniowie i nauczyciele z 15 placówek w Częstochowie i okolicach.
18 kwietnia 2011 r. odbędzie się ostatnie w tym roku Bajkowe spotkanie.
Będzie ono również transmitowane w wersji on-line.

O nas   |   Patronat Medialny