Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-05-12 Bezpłatne seminarium "ORGANIZACJA PRACY NAUKOWEJ W ŚRODOWISKU CYFROWYM"

Centrum Promocji Informatyki zaprasza do BEZPŁATNEGO UDZIAŁU w seminarium:
"ORGANIZACJA PRACY NAUKOWEJ W ŚRODOWISKU CYFROWYM - UWARUNKOWANIA TECHNOLOGICZNE I PRAWNE"
25 maja 2011 roku

Badania naukowe oraz publikowanie wyników prac to obecnie, przede wszystkim praca w środowisku cyfrowym. Tworzy to nieznane dotąd problemy i wyzwania, gdyż teraz nawet komunikacja naukowa to zupełnie nowe media i konieczność poznania specyfiki między innymi portali społecznościowych. Proponowane seminarium zawiera ponadto wykład dotyczący infobrokeringu informacji naukowych czy też umiejętność posługiwania się zasobami sieciowymi, łącznie z tymi, które stanowią tzw. ukryty Internet.
Mamy nadzieję, iż udział w seminarium będzie interesujący poznawczo i dający wiedzę o konkretnych narzędziach, wzbogacających warsztat pracy badawczej.

www.cpi.com.pl/imprezy/2011/iin/index.php

• Otwarte modele komunikowania w nauce - prof. dr hab. Marek Niezgódka
  • Licencje Creative Commons w obszarze nauki - dr Krzysztof Siewicz (prawnik w kancelarii Grynhoff Woźny i Wspólnicy, Akademia Leona Koźmińskiego)
  • Wygodny dostęp do pełnej oferty biblioteki naukowej z systemem Ex Libris Primo - Maciej Dziubecki, Krzysztof Lityński (Aleph Polska)
  • Komunikacja naukowa na portalach społecznościowych - dr Paulina Studzińska-Jaksim (Oddział Informacji Naukowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie)
  • Cyfrowa archiwizacja publikacji naukowych - repozytoria instytucjonalne jako czynnik wspomagający rozwój w środowisku nauki - dr Aneta Januszko-Szakiel (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)
  •  Infobrokering w cyfrowym obiegu informacji naukowej - dr Bożena Jaskowska (Dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego)

Nadesłała:
Agata Soboń-Modzelewska
Centrum Promocji Informatyki sp. z o. o.

O nas   |   Patronat Medialny