Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-05-19 „Ewolucja praw i wolności dziecka w myśli filozoficznej, pedagogicznej i prawnej” - relacja z wykładu w BP w Białęj Podlaskiej

Z okazji przypadającej w bieżącym roku 20 rocznicy podpisania przez Polskę Konwencji o Prawach Dziecka, dnia 9 maja 2011 roku miał miejsce w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej wykład Pani dr Renaty Matysiuk pracownika Katedry Pedagogiki Społecznej  i Praw Człowieka w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach na temat „Ewolucja praw i wolności dziecka w myśli filozoficznej, pedagogicznej i prawnej”.

Wykład był inauguracją VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam- wchodzę”. Prowadząca przybliżyła słuchaczom rozwój myśli  o prawach dziecka od starożytności do współczesności, poglądy pedagogów na temat dziecka i ochrony jego praw. Omówiła akty prawne regulujące prawa dziecka. W spotkaniu brała udział liczna grupa studentów z Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, nauczyciele bibliotekarze oraz inne osoby zainteresowane ochroną praw dziecka. Prezentowany temat spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Powyższym wykładem rozpoczynamy cykl spotkań dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów i rodziców, który planujemy zakończyć konferencją.

Opracowała  Edyta Kulawiec

O nas   |   Patronat Medialny