Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-09-09 "Planeta Małego Księcia" w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb.
"Planeta Małego Księcia" - nowa propozycja Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim opracowana z myślą o młodych użytkownikach BPP regionu piotrkowskiego.
Ten autorski program edukacyjny - to cykl warsztatów literacko-plastycznych autorstwa Sylwii Kubickiej skierowany do uczniów klas II-IV szkoły podstawowej, bazujący na wszechstronnych i uniwersalnych treściach wybitnego dzieła Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.
Realizacja programu ma na celu kształtowanie u uczniów potrzeby obcowania z książką, pogłębianie wrażliwości estetycznej, przygotowanie do twórczego odbioru dzieła literackiego. Służy wspomaganiu wszechstronnego rozwoju ucznia, jego rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i społecznego. Spod warstwy bajkowej fabuły książki uczniowie wydobędą uniwersalne prawdy i zaprezentują je w formie prac plastycznych. Wśród technik wykorzystanych w ramach zajęć pojawią się m. in.: kolaż, "maski nastrojów", wycinanka witrażowa, rysowanie pastelami i węglem oraz fotomontaż.

Szczegółowy wykaz tematów zajęć:  http://www.pedagogiczna.edu.pl/zajecia.htm

Nadesłała:
Dagmara Roszkowska