Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-09-27 VI Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu

VI Forum Młodych Bibliotekarzy w Poznaniu

W dniach 15-16 września 2011 w Poznaniu odbyło się VI Forum Młodych Bibliotekarzy. Hasło tej edycji brzmiało OtwarciBibliotekarze.eu  Organizatorzy Forum to między innymi: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Wyższa Szkoła Bankowa.
Prezentowane wykłady oraz warsztaty zgrupowane były w czterech blokach-modułach: Kulturalny Bibliotekarz; Biblioteki w Europie; Rozwój osobisty; E-bibliotekarz.
Uczestnicy Forum przy rejestracji zgłaszali chęć udziału w poszczególnych warsztatach o zamkniętej formule.  Dla tych, którym zabrakło szczęścia w przydziałach do konkretnych warsztatów, pozostawał bogaty wybór wykładów i prezentacji w poszczególnych modułach.
Wykład inauguracyjny, który odbył się w Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu udostępniony jest on-line na stronie SBP. Gospodarzem większości zajęć w ramach Forum była Wyższa Szkoła Bankowa, dobrze wyposażone sale pozwalały na wykorzystanie nowoczesnych technologii przy prezentacjach. Duże możliwości wyboru tematów, spora liczba uczestników, świetna organizacja, otwartość i serdeczność to wszystko szło ze sobą w parze, sprawiając, ze większość uczestników wyjeżdżała ze stolicy Wielkopolski ogromnie zadowolona. Aby się o tym przekonać wystarczy poczytać relacje na stronie SBP, blogi bibliotekarzy oraz obejrzeć fotorelację (link dostępny również na stronie SBP)

Kolejne Forum już za rok w Łodzi.

Nadesłała Elżbieta Szymańska
Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu