Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-10-12 Obchody Roku Miłosza w Wyszkowie

W ramach obchodów Roku Czesława Miłosza, w Bibliotece Pedagogicznej w  Wyszkowie,  zorganizowano cykl wystaw poświęconych polskiemu laureatowi Literackiej Nagrody Nobla:

1. 2011  ROKIEM  CZESŁAWA  MIŁOSZA
  2. ŚLADAMI  CZESŁAWA  MIŁOSZA
  3. POZNAJMY  TWÓRCZOŚĆ  CZESŁAWA  MIŁOSZA
  4. WYPOWIEDZI  I  WSPOMNIENIA  O  CZESŁAWIE  MIŁOSZU
Na wystawach eksponowane były: tekst Uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 października 2010 r. w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza, materiały opisujące wątki biograficzne poety, jego utwory, przekłady, wydruki komputerowe rękopisów i cytaty pochodzące z jego dzieł. Na ekspozycjach znalazły się również wywiady z  poetą, publikacje poświęcone jego twórczości oraz wypowiedzi i  wspomnienia o Miłoszu.  Prezentowane materiały miały na celu przybliżyć odwiedzającym bibliotekę, życie i twórczość Miłosza oraz zachęcić do poznawania jego literatury. Promocja twórczego dorobku Czesława Miłosza to także dowód uznania dla jednego z  najwybitniejszych polskich poetów XX wieku w setną rocznicę jego urodzin.
O nas   |   Patronat Medialny