Strona główna    O nas    Patronat medialny    Dla autorów    RSS    Kontakt

Rok 2011

2011-10-12 Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Miejscem Odkrywania Talentów

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż Biblioteka Pedagogiczna w Łomży, uzyskała tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, iż nasza placówka przyczynia się do odkrywania, wspierania i stymulowania uzdolnień dzieci i młodzieży. Tytuł ten został nam nadany przez Ministra Edukacji Narodowej panią Katarzynę Hall.

Biblioteka Pedagogiczna w Łomży jako pierwsza i na razie jako jedyna w  powiecie i mieście Łomży oraz 11. w woj. podlaskim znajduje się na liście miejsc odkrywania talentów. Listę tworzy Ministerstwo Edukacji Narodowej począwszy od roku szkolnego 2010/2011 - Roku Odkrywania Talentów.

Akcja służy stworzeniu na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ogólnopolskiej mapy miejsc odkrywania talentów promującej podmioty wspierające talenty dzieci i młodzieży, ułatwieniu wymiany dobrych praktyk pomiędzy tymi podmiotami oraz ich rozpropagowaniu wśród społeczności lokalnej.

W dniu 5 października 2011 r. na uroczystym spotkaniu w Kuratorium Oświaty w Białymstoku otrzymaliśmy list gratulacyjny podpisany przez panią Minister Katarzynę Hall oraz tablicę promującą naszą placówkę, której uroczyste odsłonięcie planowane jest w dniu 14 listopada 2011 r. wraz z obchodami 60 rocznicy powołania Biblioteki Pedagogicznej w Łomży.

Źródło: http://www.bp.lomza.pl/

O nas   |   Patronat Medialny