Strona główna    O nas    Reklama    Patronat medialny    Dla autorów    Mapa strony    Kontakt    RSS   

Rok 2011

2011-11-03 Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP - bezpłatny kurs e-learningowy w WMBP w Elblągu

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP", który rozpoczyna się 7 listopada  2011r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji. 

 
Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.
 
GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć obrazy graficzne, jak też modyfikować już istniejące.
 
Proponowany kurs rozszerza zakres wiedzy praktycznej z technologii informacyjnej. Technologia in-formacyjna dynamicznie się rozwija, korzystamy z multimediów, rozwinęła się fotografia cyfrowa. Fotografowanie stało się czynnością powszechną. Dobrze by było jeszcze umieć dokonywać obróbki zdjęć: kadrować, retuszować, dokonywać zmiany kolorów, czy łączyć kilka zdjęć w jedno. Korzystając z tego kursu, można poszerzyć swoją wiedzę z grafiki, która przyda się do pracy ze zdjęciami w domu. Kurs opracowano w wersji GIMP 2.6.11.
 
Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy z listy kursów "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP " i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).
 
Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie:
  • elementarnych umiejętności korzystania z komputera, Internetu i poczty elektronicznej, 
  • komputera z dostępem do: Internetu, Adobe Reader, MS Office,
  • konta poczty elektronicznej.
Szczegółowy opis kurs znajduje się na stronie http://wmbp.edu.pl/news/499/151/
 
Bliższych informacji udziela Jadwiga Pawluk – Wydział Promocji i Współpracy z Bibliotekami, 55 237 62 73, e-mail: jadwiga.pawluk@wmbp.edu.pl

 

Komentarze użytkowników (0)
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
O nas   |   Kontakt   |   Reklama   |   Patronat Medialny