Rok 2012

2012-01-24 Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

11 stycznia 2012 roku w  Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się spotkanie z  Kubusiem Puchatkiem. Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola nr 13 w  Ostrołęce. W zajęciach uczestniczyło 31 osób w wieku 4-6 lat. Spotkanie zostało zorganizowane w związku ze 130. rocznicą urodzin Alana Alexandre’a Milne’a – twórcy postaci Kubusia Puchatka.
Dzieci przywitały się z Kubusiem Puchatkiem, poznały autora książki o  przygodach tego misia oraz pierwowzory postaci Krzysia i Kubusia Puchatka. Następnie wysłuchały fragmentu książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne’a, w którym miś ma przygodę z balonikiem i pszczołami, a potem pracowały z tym tekstem. Na koniec same były misiami gdy przy muzyce „latały” z balonami oraz naśladowały Puchatka podczas zabaw ruchowych. Otrzymały również obrazki do pokolorowania w domu.
13 stycznia takie same zajęcia odbyły się w Przedszkolu nr 13 z młodszą grupą wiekową. Tym razem z Kubusiem Puchatkiem bawiły się 3-latki, Ta grupa na koniec spotkania kolorowała obrazki z bohaterem ich książek.
Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu.