Rok 2012

2012-02-10 Obchody Roku Korczakowskiego w BP w Ostrowi Mazowieckiej

Włączając się w obchody Roku Korczakowskiego, Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała wystawę książek i czasopism oraz  gazetkę  tematyczną poświęconą tej postaci. Ekspozycja była częścią naszego bogatego księgozbioru. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników opracowano bibliografię przedmiotową i podmiotową – Janusz Korczak. Posiadamy również prezentację multimedialną na temat życia i twórczości „Starego Doktora”.

Wkrótce biblioteka zorganizuje konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Planuje również w tym roku zaprosić przedstawicieli szkół powiatu ostrowskiego na ciekawą prelekcje o Januszu Korczaku.

Nadesłała:
Bożena Jamorska