Rok 2012

2012-02-20 Dzień Bezpiecznego Internetu w Bibliotece Pedagogicznej KPCEN we Włocławku

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku realizuje zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej  „Bezpiecznie żeglujemy w Internecie” przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć z najmłodszymi uczniami  wykorzystywane są materiały edukacyjne dostępne na stronie internetowej http://www.sieciaki.pl, program multimedialny – „Moje pierwsze żeglowanie w Internecie” oraz ćwiczenia interaktywne, które w przystępny sposób zapoznają dzieci  z podstawowymi wiadomościami na temat globalnej Sieci i pokazują zasady bezpiecznego z niej korzystania. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami o tematyce bezpieczeństwa w Internecie obchody DBI zostały przedłużone o kolejny miesiąc.
Fotorelacja z zajęć: