Rok 2012

2012-02-22 „Uśmiech dziecka radością dorosłych” - wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na kolejną wystawę. Przedstawia ona rysunki rodziców dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i działających w Stowarzyszeniu Dzieci Specjalnej Troski „Podaruj Uśmiech”. Rodzice wykazali się inwencją twórczą oraz pomysłowością. Tematyka prac jest różnorodna. Można podziwiać np. postacie z bajek. Swoje prace wykonali głównie ołówkiem i węglem. Ramki podarowała Firma B.D.-ART. z Małkini Górnej.

Biblioteka wpływa na rozwój aktywności edukacyjnej środowisk lokalnych. Zarówno rodzice, jak i inne osoby działające w ośrodku oraz stowarzyszeniu, korzystają z bogatych zbiorów biblioteki. Wychodząc naprzeciw potrzebom wyżej wymienionej grupie czytelniczej biblioteka oferuje książki, czasopisma i multimedia z zakresu: pedagogiki psychologicznej, specjalnej, leczniczej, terapeutycznej, socjologicznej i resocjalizacyjnej oraz opieki socjalnej. Udostępnia aktualne przepisy prawne w Internetowym Systemie Informacji Prawnej Legalis. Nauczyciele bibliotekarze pomagają  w szybkim dotarciu do konkretnej informacji.
Ekspozycja dostępna będzie  do 2 marca 2012 r.

Nadesłała:
Bożena Jamorska