Rok 2012

2012-02-26 Rok Korczaka w DBP we Wrocławiu - Konkurs "Każde dziecko jest istotą społeczną mającą swoje prawa..."

Konkurs "Każde dziecko jest istotą społeczną mającą swoje prawa..." - respektowanie praw w szkole i rodzinie

Konkurs organizowany jest w Roku Janusza Korczaka. Ideą konkursu jest uświetnienie ogólnopolskich obchodów poprzez popularyzowanie myśli korczakowskiej w oświacie – wychowania i edukacji opartych na wartościach, wzajemnym szacunku i tolerancji. Problematyka konkursu i konferencji porusza trudny temat respektowania praw dziecka tak w szkole, jak i w rodzinie. Podstawą podjęcia dyskursu jest spuścizna Janusza Korczaka i zrewolucjonizowany przez niego system pedagogiczny: walka o uznanie dziecka za w pełni wartościowego człowieka, walka o jego prawa.

Regulamin Konkursu

Szczegóły dotyczące konkursu oraz materiały na temat Janusza Korczaka oraz jego myśli pedagogicznej, a także informacje na temat praw dziecka i praw ucznia znajdują się w e-serwisie DBP Moodle

Dostęp do zasobów Konkursu jest otwarty - po kliknięciu w "Zaloguj się jako gość"

Nadesłała