Rok 2012

2012-03-02 O depresji w bibliotece pedagogicznej - realcja ze spotkania w BP w Oławie

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją obchodzonym  23 lutego, w Bibliotece Pedagogicznej w Oławie zorganizowano szkolenie poświęcone depresji u dzieci i młodzieży, w którym wzięli udział nauczyciele-bibliotekarze, pedagodzy i psycholodzy.
Według danych Światowej organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą zdrowotną na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.
Nauczyciele wysłuchali wykładu Pani mgr Dominiki Kędzierskiej- psychologa z POPPPiDM, połączonego z prezentacją multimedialną na temat depresji. Ponadto na spotkaniu zaprezentowano książki poświęcone tematowi depresji oraz nowości wydawnicze.
Celem akcji było zapoznanie z objawami i rodzajami depresji oraz uświadomienie jak poważny jest problem ludzi dotkniętych tym schorzeniem.
Należy pamiętać, że tylko fachowa pomoc i aktywne przeciwstawienie się chorobie może ją pokonać.

Nadesłała

Patrycja Lala, Biblioteka Pedagogiczna w Oławie