Rok 2012

2012-03-05 Architektura sakralna i życie cerkwi w obiektywie - wystawa fotograficzna

Na przełomie lutego i marca 2012 roku w Bibliotece Pedagogicznej w  Hajnówce można obejrzeć nową wystawę fotograficzną pt.: „Architektura sakralna i życie cerkwi w obiektywie”.

Ekspozycja składa się z 60 kolorowych zdjęć, które przedstawiają codzienne i świąteczne życie cerkwi prawosławnej w Polsce (obiekty architektoniczne, sztuka sakralna, katecheza szkolna, pielgrzymowanie, itp.). Są to najlepsze prace uczniów z różnych typów szkół przede wszystkim powiatu hajnowskiego, wyłonione podczas konkursu fotograficznego pt. „Życie cerkwi i sztuka sakralna w obiektywie”, zorganizowanego przez doradcę metodycznego ds. nauczania religii prawosławnej Lillę Busłowską.

Wystawa ma na celu utrwalenie piękna życia cerkwi za pomocą fotografii oraz rozpowszechnienie tej formy wśród młodzieży szkolnej. Wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o kulturze prawosławia zapraszamy do obejrzenia interesującej wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.

Źródło: http://biblioteka.bialystok.edu.pl/cms/?q=node/1262