Rok 2012

2012-03-06 Warsztaty "Wiosenna bajka" w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej

W Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce Filii w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się warsztaty  „Wiosenna bajka” elementy biblioterapii dla nauczycieli-bibliotekarzy.

W dniu 23 lutego 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie nauczycieli-bibliotekarzy powiatu ostrowskiego. Uczestniczyły w nich 23 osoby. Wiedząc, jak wiele czasu poświęcają nauczyciele na przygotowanie materiałów do zajęć (często też na zastępstwa) Pani Anna Dziełak i Anita Bałas wychodząc naprzeciw ich potrzebom przygotowały warsztaty  „Wiosenna bajka” elementy biblioterapii. Zawarte w nich zabawy, tekst bajki oraz rozmowy miały pomóc w  poprawieniu komunikacji, dać poczucie wspólnoty z innymi, poznać reakcje własne i osób drugich. Wywołują ruch, ożywienie, rozluźnienie psychiczne oraz pozbycie się krępującej maski własnych uprzedzeń, lęków i napięć. Radość płynąca z zabawy oraz wspólne przeżywanie prowadzą do lepszego poznania się i nawiązania wspaniałych kontaktów, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Zajęcia te wykorzystane będą inspiracją na lekcjach bibliotecznych na pewno poprawią atmosferę w klasie oraz będą sprzyjać powstawaniu przyjaźni, wzajemnej akceptacji, tolerancji i uczucia wspólnoty. Uczestnikom rozdano materiały szkoleniowe.
Nauczyciele-bibliotekarze na koniec warsztatów wymienili się doświadczeniem i  wiedzą dotyczącą pracy w bibliotece szkolnej.

Nadesłała:
Anna Dziełak