Rok 2012

2012-03-07 "Dwie maski" - konkurs w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim organizuje 26 marca 2012 w swojej siedzibie konkurs wiedzy o teatrze pt. „Dwie maski”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego. Jego celem jest:

1. Zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy humanistycznej, zwłaszcza wiedzy o teatrze,
  2. Zainteresowanie uczniów teatrem współczesnym, uwrażliwienie na sztukę,
  3. Rozwijanie wiedzy o Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
Konkurs będzie miał formę testu pisemnego złożonego z dwóch części:
  • część I – zadania z zakresu historii teatru powszechnego i polskiego,
  • część II – zadania z zakresu historii i współczesności Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Konkurs realizują Monika Żołędziejewska i Anna Giniewska.

Patronat nad konkursem objęli i nagrody ufundowali:

Nadesłała:
Eliza Paternowska