Rok 2012

2012-03-19 Spotkanie z młodzieżą w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej

Biblioteka Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowała 14 marca 2012 roku spotkanie z młodzieżą. Odbyło się ono w Bursie Szkolnej i wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieszkający w bursie.

Anna Dziełak – nauczyciel bibliotekarz, w ramach współpracy biblioteki z bursą, przedstawiła  prezentację multimedialną „2012 Rok Janusza Korczaka”. Spotkanie to było jednym z działań zaplanowanych w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka. Jego celem było:
  • uczczenie Roku Korczaka,
  • przybliżenie uczniom postaci „starego doktora”,
  • rozbudzenie zainteresowania twórczością pedagoga oraz historią Polski w czasach, w których żył.

Nadesłała:
Anna Dziełak