Rok 2012

2012-03-29 Spotkanie z twórczynią ludową Panią Czesławą Lewandowską.
Po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce gościła twórczynię ludową Panią Czesławę Lewandowską, która przybliżała zainteresowanym osobom tajniki tworzenia kurpiowskich palm wielkanocnych.
Spotkanie z Panią Lewandowską odbyło się 20 marca 2012 roku w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.  Jego uczestnikami były trzy grupy: uczniowie Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w  Ostrołęce oraz pracownicy BP.
Celem spotkania była popularyzacja kurpiowskiej twórczości ludowej związanej z  Wielkanocą. Pod czujnym okiem Pani Lewandowskiej powstały piękne palmy z  bibuły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.