Rok 2012

2012-03-29 Edukacja regionalna w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

Po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce gościła twórczynię ludową Panią Czesławę Lewandowską, która przybliżała zainteresowanym osobom tajniki tworzenia kurpiowskich palm wielkanocnych.

Spotkanie z Panią Lewandowską odbyło się 20 marca 2012 roku w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.  Jego uczestnikami były trzy grupy: uczniowie Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce oraz pracownicy BP. Celem spotkania była popularyzacja kurpiowskiej twórczości ludowej związanej z Wielkanocą. Pod czujnym okiem Pani Lewandowskiej powstały piękne palmy z bibuły.

Zapraszamy do fotogalerii

Nadesłała: