Rok 2012

2012-04-02 VI Krajowa Konferencja Nauczycieli Bibliotekarzy

Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP objął patronat medialny nad VI Krajową Konferencją Nauczycieli Bibliotekarzy.  Konferencja odbędzie się 17-18 maja 2012 r., w Warszawie, w Bibliotece Narodowej, Al. Niepodległości 213.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą film i komiks w bibliotece szkolnej i pedagogicznej.  Oba media są formami, po które uczniowie sięgają zdecydowanie chętniej niż po tradycyjną książkę. Dlatego też wydaje sie właściwym, by znalazły odpowiednie miejsce w każdej bibliotece i centrum multimedialnym. Dopełnieniem konferencji będzie wykład poświęcony trudnej problematyce prawa autorskiego w bibliotece.

Wśród wykładowców będą między innymi przedstawiciele takich organizacji jak:

► Polski Instytut Sztuki Filmowej (organizator programu Filmoteka Szkolna),
► Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator festiwalu Nowe Horyzonty),
► Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.
W konferencji wezmą udział:
► bibliotekarze z różnych placówek szkolnych,
► bibliotekarze z bibliotek pedagogicznych,
► doradcy metodyczni zajmujących się bibliotekami,
► wizytatorzy, pracowników organów prowadzących i wyższych uczelni.

Organizatorem konferencji jest Instytut Badań w Oświacie.
Szczegółowy opis konferencji oraz jej program przedstawiam na kolejnych stronach.  Aktualne informacje
znajdują się też na stronie internetowej konferencji pod adresem www.ibo.edu.pl/bibliotekarze2012.