Rok 2012

2012-04-30 Zaproszenie na obchody Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy

W ramach obchodów IX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK  Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy zaprasza  na wydarzenie pt. „Czasem słońce, czasem deszcz”.  Spotkanie odbędzie się 8 maja 2012r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy (ul. Leśna 1) w godz.: 12-14. Przewidziane jest wystąpienie mgr Joanny Nadolnej  – pracownika naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego, autorki licznych publikacji naukowych i prelekcji dotyczących Indii. Celem wystąpienia będzie przybliżenie egzotycznej kinematografii Bollywood, jej estetyki i uwarunkowań kulturowych. Prelekcję zilustrują fragmenty filmów, zdjęcia oraz podróżnicze opowieści z indyjskich doświadczeń prelegentki. Ponadto mgr Ewelina Rutkowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy, zaprezentuje program do tworzenia komiksów i możliwości wykorzystanie tego rodzaju tekstów kultury w edukacji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Nadesłała: