Rok 2012

2012-05-16 Konferencja "Uchodźcy- problem czy wyzwanie w edukacji" w Białej Podlaskiej

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej wspólnie z LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej w dniu 28 maja 2012 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej LSCDN przy ul. Kolejowej 8 organizuje konferencję "Uchodźcy- problem czy wyzwanie w edukacji". Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, rodziców i wszystkich zainteresowanych.

W programie przewidziano:

• "Uchodźcy w polskiej szkole i ich wpływ na kształtowanie postaw uczniów"- Anna Michalczuk
  • "Funkcjonowanie Ośrodka UDSC w Białej Podlaskiej"- Norbert Rafalik
  • "Aspekty prawne i kulturowe w edukacji cudzoziemców w polskich szkołach"- Agata Marek
  • Przerwa- wymiana doświadczeń
  • "Dzieci cudzoziemskie w polskiej klasie"- Anna Sudewicz- Welk
  • "Jak rozmawiać z przedszkolakami o wielokulturowości"- Barbara Kratiuk
  • "Edukacja międzykulturowa w Bibliotece Pedagogicznej"- Dorota Bojarczuk- Dziurda

Zakończenie konferencji jest przewidziane około godz. 16.30
Serdecznie zapraszamy.

W imieniu organizatorów
Dorota Bojarczuk- Dziurda i Aneta Siekielewska (Biblioteka Pedagogiczna  w Białej Podlaskiej) oraz Barbara Kratiuk i Anna Michalczuk (LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej)