Rok 2012

2012-05-23 Akcja „Uśmiech z książki” – podsumowanie zbiórki zabawek dla podopiecznych Hospicjum Cordis

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach już po raz trzeci przeprowadziła zbiórkę darów dla podopiecznych Hospicjum Cordis.

Tegoroczna zbiórka trwała od 6 lutego do 3 maja. Efekty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zbieraliśmy gry, zabawki i książki dla dzieci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu placówek oświatowych z województwa śląskiego zebraliśmy: 50 sztuk różnego rodzaju gier (W baśniowej krainie, Plansze edukacyjne z matematyki, Quiz ortograficzny, Mały magik, Pamięć dźwiękowa, Grzybobranie i wiele innych tytułów, których nie sposób tu wymienić), 26 sztuk puzzli, 111 różnego typu zabawek, 4 maty edukacyjne, 256 maskotek oraz 197 książek dla dzieci i młodzieży. Myślę, że podane liczby robią wrażenie i mówią same za siebie.

Samodzielnie nie bylibyśmy w stanie osiągnąć takiego wyniku, dlatego pragnę gorąco podziękować za serce oraz wielkie zaangażowanie pracownikom: Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, PBW im. Józefa Lompy w Katowicach – Filii w Rudzie Śląskiej, Bibliotece Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach, uczniom i nauczycielom katowickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 33 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, Szkoły Podstawowej nr 42 im. Józefy Kantorówny oraz wielu osobom prywatnym, które przynosiły zabawki bezpośrednio do naszej Biblioteki.

Zdaję sobie sprawę, że nie dla podziękowań, a dla uśmiechu dziecka tak wiele osób postanowiło pomóc. Jednak zależy mi, aby usłyszeli Państwo szczere DZIĘKUJĘ i aby mogli Państwo mieć pewność, że każda z podarowanych rzeczy z całą pewnością sprawi jakiemuś dziecku radość.

Nadesłała: Joanna Zganiacz - nauczyciel bibliotekarz
Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach.