Rok 2012

2012-05-25 Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce ciągle w grze

W dniach 8-15 maja 2012 roku w całej Polsce obchodzony był Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”. Z tej okazji również w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbywały się ciekawe spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy mogli poznać zakątki książnicy i spędzić tu miło czas.

Bibliotekę Pedagogiczną w tym tygodniu odwiedziły trzy grupy dzieci z Przedszkola nr 13 w Ostrołęce (gr. IV, V, VI) oraz sześć klas uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce (kl. Id, IIIa, IIIb, IVd, Va, Vc). Uczestnicy spotkań zwiedzili wszystkie działy i magazyny biblioteki oraz poznali drogę książki od chwili zakupu do wypożyczenia. Mieli też okazję podziwiać ciekawe zbiory, obejrzeć wystawy o historii biblioteki i jej zakątkach, a także wyjątkową wystawę o tematyce sportowej w strefach kibica, zawodnika i sędziego.   Ponadto, brali oni udział w zabawach, rozwiązywali zagadki literackie oraz  sami tworzyli ciekawe bajki. Na koniec wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Nadesła:
Edyta Dobek