Strona główna    O nas    Reklama    Patronat medialny    Dla autorów    Mapa strony    Kontakt    RSS   

Rok 2012

2012-09-05 Międzynarodowy Tydzień Open Access

Szanowni Państwo, 

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Open Access będzie obchodzony od 22 do 28 października.  Polska już po raz czwarty weżmie udział w tym przedsięwzięciu. Chcemy wspólnie z innymi krajami przypominać wszystkim, co dla społeczeństw świata, szczególnie tych rozwijających się, oznacza wolny dostęp do nauki, edukacji czy kultury.
 
EBIB, który od samego początku - czyli od 1999 roku promuje ideę otwarcia w nauce organizuje nie tylko imprezy, które tę promocję wzmacniają, ale publikuje także wiele informacji na ten temat i działa w różnych organizacjach na rzecz otwartości.
Bardzo chcielibyśmy zachęcić wszystkich Was do wzięcia udziału w tygodniu otwartego dostępu do nauki (Open Access Week).
 
Możecie zorganizować dowolną imprezę, stacjonarną, zdalną, jakieś wydarzenia, mały wykład, wywiad, nagranie w radio, rozrzucanie ulotek, wlepek - cokolwiek uważacie za interesujące i mogące przyczynić się do promowania otwartości w nauce.
Podpowiedź, ulotki, wzory, modele przygotowała jak zwykle organizacja SPARC, wszystko znajdziecie na stronach OAW.
 
EBIB przygotował stronę polskiego Tygodnia Open Access będziemy na niej odnotowywali wszystkie imprezy jakie Państwo zgłosicie do nas i podawali w newsach KOED i EBIB wszelkie informacje, jakie nadeślecie.
 
Materiały niezbędne do promocji OA znajdują się na stronach OAW - są na wolnych licencjach, można je pobierać, przetwarzać i wykorzystywać do swoich celów bez ograniczeń.
 
Przygotowano także dla nas propozycje imprez, jakie możemy robić - jest to taka podpowiedź, która może zainspirować do działania, zachęcam do przejrzenia prezentacji-wywiadu zatytułowanego Open Access Week Kick Off Webcast przygotowanego przez SPARC US.
 
Poprzednie imprezy były bardzo szeroko promowane zarówno na stronach Open Access Directory, jak i innych organizacji międzynarodowych. Polska wypadła dobrze, jako organizator, mieliśmy sporo imprez.
 
Koordynatorem OAW w Polsce jest KOED i EBIB a ich przedstawicielem Bożena Bednarek-Michalska działaczka EBIB, KOED, EIFL i SPARC oraz Karolina Grodecka działaczka KOED.
 
Toruń, Kraków sierpień 2012.
Komentarze użytkowników (0)
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
O nas   |   Kontakt   |   Reklama   |   Patronat Medialny