Rok 2012

2012-10-25 Zapraszamy do udziału w katowickiej konferencji "Cyfrowa szkoła – czyli jaka?"

Magazyn "EduFakty - Uczę Nowocześnie", Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, wraz z serwisem Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji "Cyfrowa szkoła - czyli jaka?", która odbędzie się 27 listopada 2012 roku.

Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych, nauczycieli, studentów, dyrektorów szkół i bibliotek oraz przedstawicieli organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak budować cyfrową szkołę od strony techniczno-sprzętowej i administracyjnej. Przekonają się, jak pożyteczne mogą być urządzenia mobilne w edukacji i dlaczego warto z nich korzystać podczas zajęć. Poznają zasady redagowania informacji przeznaczonych do publikacji: w Internecie, gazetce szkolnej czy biuletynie. Dowiedzą się również, jak występować przed kamerą oraz w jaki sposób wykorzystać potencjał drzemiący w telefonach komórkowych z wbudowanymi kamerami.

Patronat honorowy nad katowicką konferencją objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty oraz Koło Naukowe Bibliotekoznawców przy Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz formularz zgłoszenia udostępniono na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach (http://www.pbw.katowice.pl/), w zakładce Konferencja „Cyfrowa szkoła”.

Nadesłała: Anna Marcol, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach.