Rok 2012

2012-10-26 Szkolenia dla bibliotekarzy szkolnych w PBW im. KEN w Warszawie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie zaprasza na szkolenia dla bibliotekarzy szkolnych w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Gocławskiej 4

14.11.2012 godz. 12.00-15.00
Przejęcie biblioteki – praktyczne wskazówki
Prowadzenie Agata Kyzioł i Joanna Kamińska
Niezbędne dokumenty, nowe wytyczne urzędowe odnośnie zastępowania skontrum spisem z natury i związane z tym problemy.

21.11.2013 godz. 10.00-13.00
Sztuka ilustracji
Prowadzenie Milena Godlewska
Warsztaty skierowane głównie do nauczycieli przedmiotów humanistycznych, w tym do nauczycieli bibliotekarzy. Dają uczestnikom możliwość obudzenia wrażliwości na słowo i obraz, odkrywają przyjemność w kontakcie z kartką i różnymi materiałami plastycznymi. Są połączone ze zwiedzaniem wystawy „Znani ilustratorzy książki dziecięcej i młodzieżowej”.
Uczestnicy zajęć nabywają określone umiejętności poprzez zadanie praktyczne oraz dzięki zapoznaniu się z:
• krótką historią ilustracji (od miniatury do grafiki komputerowej)
• technikami ilustracyjnymi
• pracami najwybitniejszych, głównie polskich grafików z tzw. „polskiej szkoły ilustracji”.

29.11.2012 godz. 10.00-14.00 –
Jak bibliotekarz szkolny może wspierać edukację zdrowotną w szkole?
Prowadzenie dr inż. Katarzyna Dobrosz-Teperek i dr Beata Dasiewicz (pracownicy SGGW)
Zajęcia maja na celu:
• Poszerzenie wiedzy, wskazanie sposobów przeciwdziałania zagrożeniom cywilizacyjnym
• Wdrożenie bibliotekarza szkolnego do działań promujących zdrowy tryb życia w bibliotece i na terenie szkoły
• Wskazanie ciekawych form działania
Informacja o naszych propozycjach szkoleniowych na cały rok szkolny 2012/2013 dostępna na tej stronie.

Nadesłała:
Bożena Dawidowska-Langer