Rok 2013

2013-03-04 Jestem obywatelem Europy - konkurs plastyczny w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku Białej

Rok 2013 został ustanowiony przez Parlament Europejski „Europejskim Rokiem Obywateli”. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej ogłosiła konkurs plastyczny.

Konkurs „Jestem obywatelem Europy”, który skierowany jest do gimnazjalistów z Bielska-Białej, powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, odbywa się pod patronatem Pani Małgorzaty Handzlik – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Promowanie idei Unii Europejskiej, zapoznawanie z kulturą krajów europejskich, a zarazem nauka tolerancji jest niezwykle ważnym aspektem współczesnej edukacji młodzieży – zachęca europarlamentarzystka.

Jak zapewniają organizatorzy, prócz uświetnienia obchodów Europejskiego Roku Obywateli, chcą poprzez konkurs przybliżać i promować ideę obywatelstwa Unii Europejskiej oraz wspierać rozwój talentów i umiejętności plastycznych wśród młodego pokolenia Polaków.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe.

Prace można składać do 30 kwietnia 2013 r. Szczegóły na stronie internetowej biblioteki: www.pbw.bielsko.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nadesłała:

Halina Dubrownik
Kierownik Wydziału Współpracy ze Środowiskiem
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe i książkowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nadesłała: