Rok 2013

2013-06-03 2 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 3-8 czerwca 2013 roku zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej 2 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom, która odbywa się w ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Obchody rozpoczynają się 3 czerwca o godz. 9.30 uroczystą inauguracją w Operze i Filharmonii Białostockiej Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Goście Honorowi -  przedstawiciele  białostockich urzędów, mediów, współorganizatorzy i partnerzy akcji
czytają uczniom szkół podstawowych wiersze Julina Tuwima - „Rzepka”, „Ptasie radio”
i „Słoń Trąbalski”. Czytaniu towarzyszą konkursy, scenki teatralne, wszyscy bawią się przy piosenkach „Czytaj książki” , „Czytanie jest the best” napisanych przez Elżbietę Janikowską,  nauczyciela bibliotekarza  Szkoły Podstawowej nr 19 w Białymstoku.

W dniach 4 – 6 czerwca odbywają się imprezy czytelnicze w szkołach podstawowych Białegostoku. Do szkół na głośne czytanie udają się współorganizatorzy  i partnerzy akcji  czyli pracownicy: Centrum Edukacji Nauczycieli, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Mediów Regionalnych, Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, fundacji „Sąsiedzi”, Radia Białystok.  Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do czytania dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, dziadków.

Strona akcji - http://biblioteka.bialystok.edu.pl/cms/serwis/?q=node/1785