Rok 2013

2013-09-02 "Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli" - nowy numer „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy” już on-line

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej (http://bnb.oeiizk.waw.pl/), na której umieściliśmy najnowszy numer „BNB”.

Drugi rocznik „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”, zatytułowany Biblioteka pedagogiczna wsparciem dla nauczycieli, otwiera artykuł Magdaleny Brewczyńskiej na temat roli bibliotek pedagogicznych w strukturach sieci wsparcia i samokształcenia. Kolejne teksty mają charakter praktyczny. Ich autorki opisały przykłady dobrych praktyk związanych ze wspieraniem pracy nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych. W artykułach przybliżyły całość oferty swoich bibliotek (Bożena Lewandowska, Hanna Okońska i Aneta Świder-Pióro) bądź też skupiły się na opisie wybranych działań: organizacji forów bibliotekarskich (Maria Wiśniewska), wspieraniu uczniów klas maturalnych w zakresie przygotowania ustnej prezentacji z języka polskiego (Barbara Michałek), zastosowaniu interaktywnych narzędzi dydaktycznych w prowadzeniu zajęć bibliotecznych (Agata Safian) oraz pracy informacyjno-bibliograficznej (Daniela Michalska).

Numer został wzbogacony o materiały do praktycznego wykorzystania – konspekty Dziecko bezpieczne w domu i Tajemnica biblioteki oraz samouczek obsługi programu Hot Potatoes. Na jego łamach opublikowaliśmy także relacje i sprawozdania z konferencji, komunikaty oraz omówienia polecanych lektur.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa do współtworzenia kolejnego numeru „Biuletynu Nauczycieli Bibliotekarzy”, który ukaże się we wrześniu 2014 r. Jego tematyka będzie się koncentrować wokół zadań związanych z organizacją i prowadzeniem wspomagania działalności szkół i bibliotek szkolnych, zwłaszcza w zakresie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej. Wskazówki dla Autorów zamieściliśmy pod adresem: http://bnb.oeiizk.waw.pl/autorzy.html.

Redakcja „BNB”

biuletyn.bnb@gmail.com