Rok 2013

2013-10-14 Kampania społeczna "Czytam, więc wiem" w województwie podlaskim

Kampania  "Czytam, więc  wiem" została zapoczątkowana przez Media Regionalne Sp. z o.o. we wrześniu 2012 roku. Elementy kampanii to m.in.:  konkurs "Moje pasje, moje stypendium", specjalne wydawnictwo -  wtorkowy tygodnik "Wiem",  akcja "Czytam, bo lubię".

Do współpracy zaproszono nauczycieli bibliotekarzy z Biblioteki  Pedagogicznej CEN oraz  z bibliotek szkolnych Podlasia.   Media Regionalne pozyskują Mecenasów Wiedzy, którzy m.in. sponsorują bibliotekom szkolnym lokalne gazety "Kurier  Poranny" oraz "Gazetę Współczesną". Nauczyciele  bibliotekarze szkolni natomiast dzielą się swoimi osiągnięciami i ciekawymi pomysłami w zakresie pracy z  czytelnikiem, jak też zachęcają    uczniów do pisania recenzji. Biblioteka Pedagogiczna CEN  koordynuje działania w środowisku oświatowym, ma możliwość  równoległego redagowania na stronach BIBservisu materiałów pozyskanych od  uczestników kampanii. Sukces I edycji zadecydował o kontynuowaniu akcji. Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy do stałej współpracy.

Źródło: http://biblioteka.bialystok.edu.pl/cms/serwis/?q=node/1831