Rok 2013

2014-01-16 „Marcin Błąkała – malarstwo i rysunek” - nowa wystawa w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu

Zapraszamy na indywidualną wystawę malarstwa i rysunku: „Marcin Błąkała – malarstwo i rysunek”.

Ekspozycja prezentowana jest w Schodkowej Galerii w DBP. Czynna będzie do końca lutego w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Informacja o autorze: Marcin Błąkała

Wrocławianin, urodzony w 1992 roku.
Swoją edukację artystyczną w pracowniach Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży rozpoczął już, jako przedszkolak, zapoznając się pierwszymi tajnikami warsztatu malarza w pracowni Ewy Solskiej.
W gimnazjum i liceum z zapałem studiował tajniki rysunku warsztatowego pod czujnym okiem Janiny Sztuckiej. Równocześnie z nauką rysunku rozpoczął zgłębianie tajników warsztatu malarskiego w pracowni malarstwa Bartosza Ślusarskiego, do której uczęszcza do dnia dzisiejszego. Obecnie jest także studentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Wojciecha Lupy.
Na wystawie możemy zobaczyć szereg zmagań Marcina z materią malarską i rysunkową.
Oprócz prezentowanych, niezwykle udanych portretów, możemy zobaczyć niesamowicie wrażliwe impresje otaczającej nas rzeczywistości - pejzaże i martwe natury.
Całość uzupełniają rysunki, udowadniające poszukiwania kompozycyjne.
Przed Marcinem jeszcze pełna wyzwań i niepewności droga twórcza. Jednakże zaprezentowane na wystawie prace są dowodem doskonałej rzetelności warsztatowej i niebywałej wrażliwości młodego artysty.

Nadesłała

Beata Malentowicz