Rok 2013

2014-01-24 Seminarium Biblioteki pedagogiczne w procesie wspomagania szkół i nauczycieli, 11 - 12 marca 2014 r. Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do udziału w Seminarium Biblioteki pedagogiczne w procesie wspomagania szkól i nauczycieli, które odbędzie się w dniach 11 - 12 marca 2014r. w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku.

Informacja o seminarium dostępna jest na stronie internetowej ORE  http://www.ore.edu.pl/s/953,  tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Termin zgłoszeń upływa 10 lutego 2014 r.

W programie seminarium zostały przewidziane dwa punkty, w których zachęcamy Państwa do dyskusji nad tematami, związanymi z wypracowywaniem lokalnego modelu wspomagania szkół i nauczycieli, którego istotnym elementem są biblioteki pedagogiczne:

1. W pierwszym dniu seminarium prosimy dyrektorów i kierowników bibliotek o uwagi, spostrzeżenia dotyczące udziału/aktywności bibliotek w realizowanych przez powiaty projektach konkursowych, Państwa wnioski i informacje będą cenne i w znacznym stopniu przyczynią się do budowania efektywnych sposobów wspierania pracy szkół.

2. W drugim dniu - zachęcamy Państwa do podzielenia się uwagami dotyczącymi organizowania i prowadzenia sieci współpracy i samokształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem tematów, które mogłyby/są już realizowane poprzez sieci; wspólnie zastanowimy się także nad tym, które z już podejmowanych przez biblioteki działań edukacyjnych można/trzeba wykorzystać w pracy sieci współpracy i samokształcenia.

Ważnym punktem seminarium będzie analiza dynamicznie zmieniających się zasobów sieci bibliotek pedagogicznych (ich struktury, kadry pedagogicznej, zasobów), która zostanie omówiona na podstawie ankiet wypełnianych przez Dyrektorów Bibliotek (zachęcamy do szybkiego wypełnienia i przesłania do Pani Sylwii Czacharowskiej Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie - termin nadsyłania 31 stycznia 2014r.)

W trakcie seminarium przekażemy także informacje dotyczące organizacji konkursu "2014!Młodzi dla Wolności", w zakresie zadań realizowanych przez biblioteki pedagogiczne, informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej ORE http://www.ore.edu.pl/s/945.